Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie
ul. Bierzewicka 67, 09-500 Gostynin

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Gostyninie przyjmuje interesantów:

w poniedziałki w godz.: 8:00-9:00
w środy  w godz.: 14:30-15:00

telefon: 24 235-22-04

gostynin@psse.waw.pl

W nagłych wypadkach - po godzinach pracy i w dni ustawowo wolne od pracy - czynny jest telefon alarmowy 660 425 654

Obszar działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie obejmuje powiat gostyniński: Gminę Miasto Gostynin, Gminę Gostynin, Gminę Szczawin Kościelny, Gminę Pacyna, Gminę Sanniki.

 

Strona główna

Aktualności

Zmiana przepisów dot. importu żywności pochodzenia niezwierzęcego.

Od dnia 14 grudnia 2019 r. wchodzą w życie nowe przepisy unijne dotyczące importu żywności z państw trzecich. Na tej podstawie obowiązkowo będzie stosowany system TRACES NEW TECHNOLOGY – TRACES-NT przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Państwowych Granicznych Inspektorów Sanitarnych) oraz importerów żywności.

Czytaj więcej

Stanowisko Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Zdrowia Publicznego

w sprawie podjęcia dyskusji na temat przyjęcia regulacji zmierzających do ograniczenia spożycia produktów wysokosłodzonych, w tym napojów.

Czytaj więcej

22 października 2019 r., DZIEŃ OTWARTY

Dzisiaj gościliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych. Przybliżaliśmy im zadania Inspekcji Sanitarnej.

Spotkania odbyły się w ramach Dnia Otwartego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie. Gości powitała Pani Maria Wróblewska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, która czuwała również nad przebiegiem spotkań. Nasi pracownicy omawiali takie zagadnienia jak: zapewnienie przez pracodawcę higienicznych warunków pracy, badania do celów sanitarno-epidemiologicznych, uzgodnienie dokumentacji projektowej pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych i badanie żywności. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia filmu o mazowieckiej inspekcji sanitarnej i wystawy „1oo lat powstania służb sanitarnych w Polsce”.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)

Barszcz Sosnowskiego to agresywna, inwazyjna roślina parząca, bardzo trudna do zwalczania.

Skutki kontaktu skóry z rośliną są podobne do poparzenia termicznego. Mogą pojawiać się pęcherze z surowiczym płynem, a nawet głębokie rany. W przypadku wystąpienia takich objawów należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Wyższa Szkoła Ekonomii i zarządzania w Warszawie prowadzi serwis http://barszcz.edu.pl/ obejmujący bazy i mapy  stanowisk występowania barszczu, do którego można  zgłaszać informacje o występowaniu nowych jego stanowisk.

Czytaj więcej