Przejdź do treści

Powiatowa Stacja
Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyninie
ul. Bierzewicka 67, 09-500 Gostynin

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Gostyninie przyjmuje interesantów:

w poniedziałki w godz.: 8:00-9:00
w środy  w godz.: 14:30-15:00

telefon: 24 235-22-04

gostynin@psse.waw.pl

W nagłych wypadkach - po godzinach pracy i w dni ustawowo wolne od pracy - czynny jest telefon alarmowy 660 425 654

Obszar działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gostyninie obejmuje powiat gostyniński: Gminę Miasto Gostynin, Gminę Gostynin, Gminę Szczawin Kościelny, Gminę Pacyna, Gminę Sanniki.

 

Strona główna

Aktualności

HONOROWE ODZNACZENIE "ZA ZASŁUGI W OCHRONIE ZDROWIA"

Z przyjemnością informujemy, że Pani Maria Wróblewska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie została uhonorowana odznaczeniem Ministra Zdrowia "ZA ZASŁUGI W OCHRONIE ZDROWIA".

Odznaka resortowa jest przyznawana za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Odznaczenie odbyło się 10 października 2019 r. podczas jubileuszowej Konferencji mazowieckiej państwowej inspekcji sanitarnej z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Wśród odznaczonych osób byli zarówno emerytowani, jak i obecni pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie oraz 38 powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa mazowieckiego. Odznaczenia zostały wręczone przez przybyłych na uroczystość: Macieja Miłkowskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz dr hab. n. med. Jarosława Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden.)

Barszcz Sosnowskiego to agresywna, inwazyjna roślina parząca, bardzo trudna do zwalczania.

Skutki kontaktu skóry z rośliną są podobne do poparzenia termicznego. Mogą pojawiać się pęcherze z surowiczym płynem, a nawet głębokie rany. W przypadku wystąpienia takich objawów należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Wyższa Szkoła Ekonomii i zarządzania w Warszawie prowadzi serwis http://barszcz.edu.pl/ obejmujący bazy i mapy  stanowisk występowania barszczu, do którego można  zgłaszać informacje o występowaniu nowych jego stanowisk.

Czytaj więcej